Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/15/2017 01:18 PM
                       JTC Summer Series #4 - 7/15/2017                        
                                 Creekside HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 6-7 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 McQueen, Zoriah            6 Unattached               18.05   NWI  10   
  2 Thomas, Preciana           7 Unattached               18.36   NWI   8   
  3 Herring, Tori              6 JAC                      19.73   NWI   6   
  4 Arnold, Amariah            7 JAC                      20.64   NWI   5   
  5 Lamantia, Bella            7 Creeks Track             21.31   NWI   4   
  6 Rawls, Zhada               6 Running Forc             23.07   NWI   3   
 
Girls 8-9 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gammache, Audrey           8 Creeks Track             16.25   NWI  2  10   
  2 Troutman, Jer'MIRA         9 Chargers eli             16.61   NWI  2   8   
  3 Searl, Natalie             9 Loren James              17.11   NWI  2   6   
  4 Searl, Natasha             9 Loren James              17.66   NWI  2   5   
  5 Heaven, Ferguson           9 HomeGrown Si             18.51   NWI  2   4   
  6 Bing, Kalia                8 F.A.S.T. Tra             21.29   NWI  2   3   
 
Girls 10-12 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Whitfield, Fiona          12 Chargers eli             13.69   NWI  4  10   
  2 Atcherson, Nia            11 Running Forc             15.28   NWI  4   8   
  3 Wery, Kaili               12 Unattached               15.62   NWI  4   6   
  4 Lewis, Jamora             11 Northside Un             16.27   NWI  4   5   
  5 Searl, Nyla               12 Loren James              16.35   NWI  4   4   
  6 Andrews, Brie             10 Creeks Track             16.38   NWI  3   3   
  7 Mcleod, Melanni           11 Unattached               16.66   NWI  4   2   
  8 Martin, Xia               11 Dominion Tra             17.21   NWI  4   1   
  9 Re’niy, Nimmons           10 HomeGrown Si             17.28   NWI  3 
 10 Ruby, Williams            12 HomeGrown Si             18.12   NWI  4 
 12 Searl, Nicole             11 Loren James              19.69   NWI  3 
 13 Kamil, Handsboro          10 HomeGrown Si             19.84   NWI  3 
 -- Adams, Lisa               12 Florida Stri               SCR          
 -- Girl, Girl                12 Unattached                 SCR          
 
Girls 6-7 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rawls, Zhada               6 Running Forc             38.63   NWI  10   
  2 McQueen, Zoriah            6 Unattached               41.46   NWI   8   
  3 Herring, Tori              6 JAC                      44.34   NWI   6   
  4 Trushkina, Sofia           7 Creeks Track             45.24   NWI   5   
  5 Lamantia, Bella            7 Creeks Track             50.74   NWI   4   
 
Girls 8-9 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Bing, Kalia                8 F.A.S.T. Tra             34.07   NWI  2  10   
  2 Searl, Natalie             9 Loren James              35.92   NWI  2   8   
  3 Troutman, Jer'MIRA         9 Chargers eli             36.57   NWI  2   6   
  4 Jackson, Mikayla           9 Unattached               37.38   NWI  1   5   
  5 Heaven, Ferguson           9 HomeGrown Si             37.98   NWI  2   4   
  6 Searl, Natasha             9 Loren James              38.71   NWI  2   3   
 
Girls 10-12 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Whitfield, Fiona          12 Chargers eli             29.11   NWI  3  10   
  2 Wilkerson, Morgan         11 Jax Pals                 30.75   NWI  3   8   
  3 Atcherson, Nia            11 Running Forc             30.81   NWI  3   6   
  4 Wery, Kaili               12 Unattached               33.03   NWI  3   5   
  5 Lewis, Jamora             11 Northside Un             34.42   NWI  3   4   
  6 Andrews, Brie             10 Creeks Track             36.00   NWI  3   3   
  7 Simpson, Ava              12 Unattached               36.68   NWI  3   2   
  8 Martin, Xia               11 Dominion Tra             36.85   NWI  3   1   
  9 Searl, Nicole             11 Loren James              50.13   NWI  2 
 -- Girl, Girl                12 Unattached                 SCR          
 
Girls 6-7 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Preciana           7 Unattached             9:06.32   10   
 
Girls 8-9 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Gammache, Audrey           8 Creeks Track               DNF  
 
Girls 10-12 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrews, Brie             10 Creeks Track           7:30.15   10   
 
Girls 6-7 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Lamantia, Bella            7 Creeks Track             1.92m   NWI   6-03.75  10   
     1.92m(NWI) 1.71m(NWI)               
  2 Rawls, Zhada               6 Running Forc             1.86m   NWI   6-01.25   8   
     1.86m(NWI) 1.64m(NWI)               
  3 Herring, Tori              6 JAC                      1.49m   NWI   4-10.75   6   
     1.49m(NWI) 1.37m(NWI)               
  4 Arnold, Amariah            7 JAC                      1.26m   NWI   4-01.75   5   
     1.22m(NWI) 1.26m(NWI) x             
 
Girls 8-9 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Troutman, Jer'MIRA         9 Chargers eli             3.27m   NWI  10-08.75  10   
     2.93m(NWI) 3.27m(NWI)               
  2 Bing, Kalia                8 F.A.S.T. Tra             3.20m   NWI  10-06.00   8   
     2.71m(NWI) 3.20m(NWI)               
  3 Searl, Natalie             9 Loren James              2.21m   NWI   7-03.00   6   
     2.21m(NWI) 1.95m(NWI)               
  4 Searl, Natasha             9 Loren James              2.15m   NWI   7-00.75   5   
     2.15m(NWI) 1.48m(NWI)               
  5 Gammache, Audrey           8 Creeks Track             2.10m   NWI   6-10.75   4   
     2.10m(NWI) 1.50m(NWI)               
  6 Jackson, Mikayla           9 Unattached               1.79m   NWI   5-10.50   3   
     1.79m(NWI) 1.37m(NWI)               
 
Girls 10-12 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Whitfield, Fiona          12 Chargers eli             3.65m   NWI  11-11.75  10   
     3.55m(NWI) 3.65m(NWI)               
  2 Lewis, Jamora             11 Northside Un             3.46m   NWI  11-04.25   8   
     3.46m(NWI) 3.14m(NWI)               
  3 Mcleod, Melanni           11 Unattached               3.23m   NWI  10-07.25   6   
     2.96m(NWI) 3.23m(NWI)               
  4 Searl, Nyla               12 Loren James              2.42m   NWI   7-11.25   5   
     2.42m(NWI) 1.82m(NWI)               
  5 Searl, Nicole             11 Loren James              2.16m   NWI   7-01.00   4   
     2.16m(NWI) 1.73m(NWI)               
 -- Wilkerson, Morgan         11 Jax Pals                   SCR   NWI           
 
Women 13-15 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Murray, Megan             15 JAC                      14.15   NWI  10   
  2 Redden, Taylor            15 Unattached               14.51   NWI   8   
  3 Heinz, Kaylan             13 Unattached               15.06   NWI   6   
  4 Jackson, Aalyiah          14 F.A.S.T. Tra             15.35   NWI   5   
  5 Damewood, Jasmine         13 Creeks Track             17.04   NWI   4   
 -- Woman, Woman              15 Unattached                 SCR       
 
Women 16-19 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jones, Auz'Jay            16 Finish                   13.18   NWI  10   
  2 Grzebin, Zenia            17 JAC                      13.93   NWI   8   
  3 Harmon, Maya              16 Black Bear T             14.84   NWI   6   
 
Women 25-29 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Frazier, Brianna          25 Dominion Tra             12.16   NWI  10   
 
Women 13-15 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Murray, Megan             15 JAC                      29.72   NWI  10   
  2 Wyre, Morgan              15 JAC                      32.36   NWI   8   
  3 Jackson, Aalyiah          14 F.A.S.T. Tra             34.87   NWI   6   
 
Women 16-19 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Johnston, Caroline        16 JAC                      27.81   NWI  10   
  2 Jones, Auz'Jay            16 Finish                   28.19   NWI   8   
  3 Grzebin, Zenia            17 JAC                      29.29   NWI   6   
  4 Murray, Madison           16 JAC                      29.64   NWI   5   
 
Women 60+ 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 lowther, jocelyn          63 Florida Athl             35.89   NWI  10   
 
Women 13-15 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilkerson, Lauren         15 Lopez runnin           1:05.98   10   
  2 Jackson, Aalyiah          14 F.A.S.T. Tra           1:15.33    8   
 -- Woman, Woman              15 Unattached                 SCR  
 
Women 60+ 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 lowther, jocelyn          63 Florida Athl           1:20.61   10   
  2 Wilkerson, Morgan         11 Jax Pals               1:09.91    8   
 
Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilkerson, Lauren         15 Lopez runnin           2:53.10   10   
 
Women 40-44 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beard, Barbara            43 Unattached             6:28.82   10   
 
Women 13-15 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wyre, Morgan              15 JAC                      21.12   NWI  10   
  2 Heinz, Kaylan             13 Unattached               22.91   NWI   8   
 -- Woman, Woman              15 Unattached                 SCR       
 
Women 16-19 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Auz'Jay            16 Finish                   15.84   NWI  2  10   
  2 Johnston, Caroline        16 JAC                      15.93   NWI  2   8   
  3 Murray, Madison           16 JAC                      17.70   NWI  2   6   
  4 Beckett, Jasmine          16 Black Bear T             18.38   NWI  2   5   
 
Women 60+ 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Simpson, Ava              12 Unattached               27.70   NWI  10   
 
Women 13-15 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roberts, Laine            14 JAC                   11-06.00      3.50m  10   
     11-00 11-06 12-00 
         O   XXO   XXX 
  2 Redden, Taylor            15 Unattached             9-00.00      2.74m   8   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  3 Wuerffel, Audrey          14 JAC                    7-06.00      2.28m   6   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
       XO    O    O   XO  XXX 
 
Women 16-19 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Murray, Madison           16 JAC                    9-06.00      2.89m  10   
     9-00 9-06 10-00 
       XO  XXO   XXX 
  2 Vandergrift, Ella         16 JAC                    6-06.00      1.98m   8   
     6-06 7-00 
        O  XXX 
 
Women 20-24 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sergeant, Erica           20 Unattached            12-06.00      3.81m  10   
     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 
        XO     P     O     O   XXX 
 
Women 13-15 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Murray, Megan             15 JAC                      4.46m   NWI  14-07.75  10   
     FOUL      4.46m(NWI) 4.12m(NWI)           
  2 Jackson, Aalyiah          14 F.A.S.T. Tra             4.40m   NWI  14-05.25   8   
     4.40m(NWI) FOUL      4.12m(NWI)           
  3 Wuerffel, Audrey          14 JAC                      4.04m   NWI  13-03.25   6   
     4.04m(NWI) FOUL      4.00m(NWI)           
 
Women 16-19 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Johnston, Caroline        16 JAC                      6.02m   NWI  19-09.00  10   
     5.92m(NWI) 5.83m(NWI) 6.02m(NWI)           
  2 Mcghee, Semaj             17 F.A.S.T. Tra             5.37m   NWI  17-07.50   8   
     3.25m(NWI) 4.98m(NWI) 5.37m(NWI)           
  3 Murray, Madison           16 JAC                      5.32m   NWI  17-05.50   6   
     5.10m(NWI) 5.32m(NWI) 5.23m(NWI)           
  4 Jones, Auz'Jay            16 Finish                   5.30m   NWI  17-04.75   5   
     5.30m(NWI) 5.07m(NWI) 5.20m(NWI)           
  5 Grzebin, Zenia            17 JAC                      4.83m   NWI  15-10.25   4   
     4.78m(NWI) 4.83m(NWI) 4.78m(NWI)           
 
Women 60+ Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 lowther, jocelyn          63 Florida Athl             3.59m   NWI  11-09.50  10   
     3.29m(NWI) 3.59m(NWI) 3.35m(NWI)           
 
Women 15&U Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vaughn, Alyssa            15 Creeks Track          26-06.00      8.07m  10   
  2 Lanier, Raven             13 Running Forc          24-03.00      7.39m   8   
  3 Skelton, Mackenzie        15 Creeks Track          23-04.00      7.11m   6   
  4 Wuerffel, Audrey          14 JAC                   20-07.00      6.27m   5   
  5 Wyre, Morgan              15 JAC                   15-00.00      4.57m   4   
 
Women 16-19 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mcghee, Semaj             17 F.A.S.T. Tra          30-05.00      9.27m  10   
  2 Johnston, Caroline        16 JAC                   25-09.00      7.84m   8   
  3 Murray, Madison           16 JAC                   25-03.00      7.69m   6   
 
Women 60+ Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 lowther, jocelyn          63 Florida Athl          21-05.00      6.52m  10   
 
Women 15&U Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bowen, Lauryn             15 Bishop Kenne             89-09     27.35m   7.25
  1 Damewood, Jasmine         13 Creeks Track             38-08     11.78m   7.25
 
Women 16-19 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mcghee, Semaj             17 F.A.S.T. Tra              8.75      0.22m  10   
 
Women 60+ Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 lowther, jocelyn          63 Florida Athl          50-08.50     15.45m  10   
 
Women 60+ Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 lowther, jocelyn          63 Florida Athl             44-01     13.43m  10   
      44-01    x             
 
Boys 5&U 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Williams, Tyren            5 Top End Trac             19.22   NWI  10   
  2 Lamantia, Nicholas         5 Creeks Track             24.14   NWI   8   
  3 Gammache, Austin           4 Creeks Track             25.42   NWI   6   
  4 Simpson, Jack              5 Unattached               25.79   NWI   5   
  5 Thompson, Dominion         5 Unattached               26.85   NWI   4   
  6 LaBudde, Daniel            3 Unattached               45.33   NWI   3   
  7 Nisbett, Samuel            3 Nisbett                  49.76   NWI   2   
 
Boys 6-7 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lewis, Devon               7 Northside Un             15.94   NWI  3  10   
  2 Crabbe, Trevor             7 JAC                      17.45   NWI  3   8   
  3 Rawls, Anthony             7 Running Forc             17.66   NWI  3   6   
  4 Williams, Rayden           6 JAC                      18.54   NWI  2   5   
  5 Spinella, ken              7 Unattached               18.63   NWI  3   4   
  6 Williams, Rashad           6 JAC                      19.05   NWI  2   3   
  7 Coker, Blaine              6 JAC                      20.01   NWI  3   2   
  8 Thompson, Wisdom           7 Unattached               20.23   NWI  3   1   
  9 Lamantia, Frank            7 Creeks Track             20.41   NWI  2 
 10 Gammache, Asher            6 Creeks Track             22.67   NWI  2 
 11 Dyro, Luke                 7 Unattached               25.55   NWI  2 
 
Boys 8-9 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Schulz, Matthias           9 JAC                      15.75   NWI  4  10   
  2 Lucas, Darien              9 Northside Un             16.24   NWI  4   8   
  3 Bacus, Mason               9 Creeks Track             16.94   NWI  4   6   
  4 Amarion, Bibbs             9 HomeGrown Si             17.15   NWI  5   5   
  5 Searl, Nicholas            8 Loren James              17.74   NWI  4   4   
  6 Searl, Nathaniel           8 Loren James              18.18   NWI  3   3   
  7 Lloyd, Jabari              8 Unattached               19.08   NWI  4   2   
  8 Powers, Mikah              8 Creeks Track             19.90   NWI  4   1   
 
Boys 10-12 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lucas, Davian             10 Northside Un             13.79   NWI  6  10   
  2 Resar, James              11 JAC                      14.55   NWI  6   8   
  3 Richardson, Daniel        11 Chargers eli             14.99   NWI  6   6   
  4 Benjamin Jr, Tony         18 Unattached               15.08   NWI  6   5   
  5 McCraine, James           10 JAC                      15.45   NWI  5   4   
  6 Heideman, Derek           10 JAC                      16.07   NWI  5   3   
  7 Arnold, Isaac             12 JAC                      16.16   NWI  6   2   
  8 Pierce, Malachi           11 Northside Un             16.64   NWI  6   1   
  9 Valentino, Jack           11 JAC                      16.71   NWI  6 
 10 Terrell, Moore            10 HomeGrown Si             17.48   NWI  5 
 11 Lloyd, Joshua             10 Unattached               17.65   NWI  4 
 12 Yamani, Tarek             10 JAC                      18.49   NWI  5 
 13 Coker, Preston            10 JAC                      18.80   NWI  5 
 14 Cooley, Jaden             10 JAC                      19.02   NWI  4 
 -- Boy, Boy                  12 Unattached                 SCR          
 
Boys 5&U 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Williams, Tyren            5 Top End Trac             38.83   NWI  10   
  2 Lamantia, Nicholas         5 Creeks Track             57.51   NWI   8   
  3 Gammache, Austin           4 Creeks Track             57.66   NWI   6   
 
Boys 6-7 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lewis, Devon               7 Northside Un             34.86   NWI  2  10   
  2 Crabbe, Trevor             7 JAC                      37.22   NWI  2   8   
  3 Williams, Rayden           6 JAC                      40.00   NWI  1   6   
  4 Thompson, Wisdom           7 Unattached               40.37   NWI  2   5   
  5 Williams, Rashad           6 JAC                      42.27   NWI  1   4   
  6 Coker, Blaine              6 JAC                      43.04   NWI  2   3   
  7 Lamantia, Frank            7 Creeks Track             49.66   NWI  2   2   
  8 Dyro, Luke                 7 Unattached               54.62   NWI  2   1   
 
Boys 8-9 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lucas, Darien              9 Northside Un             34.80   NWI  3  10   
  2 Searl, Nicholas            8 Loren James              37.40   NWI  3   8   
  3 Searl, Nathaniel           8 Loren James              39.70   NWI  3   6   
  4 Lloyd, Jabari              8 Unattached               44.49   NWI  2   5   
  5 Powers, Mikah              8 Creeks Track             45.03   NWI  3   4   
 
Boys 10-12 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Benjamin Jr, Tony         18 Unattached               28.49   NWI  4  10   
  2 Resar, James              11 JAC                      30.18   NWI  4   8   
  3 McCraine, James           10 JAC                      31.41   NWI  3   6   
  4 Lucas, Davian             10 Northside Un             31.80   NWI  4   5   
  5 Richardson, Daniel        11 Chargers eli             32.78   NWI  4   4   
  6 Heideman, Derek           10 JAC                      32.82   NWI  4   3   
  7 Coker, Preston            10 JAC                      33.03   NWI  4   2   
  8 Pierce, Malachi           11 Northside Un             33.72   NWI  4   1   
  9 Lloyd, Joshua             10 Unattached               38.95   NWI  3 
 10 Cooley, Jaden             10 JAC                      39.63   NWI  3 
 11 Yamani, Tarek             10 JAC                      40.06   NWI  3 
 12 Jackson, Mikal            10 Unattached               45.05   NWI  4 
 -- Boy, Boy                  12 Unattached                 SCR          
 
Boys 6-7 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Gammache, Asher            6 Creeks Track               DNF  
 
Boys 8-9 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schulz, Matthias           9 JAC                    6:50.83    7.25
  1 Powers, Mikah              8 Creeks Track           7:06.88    7.25
  1 White, Christian           8 JAC                    9:15.90    7.25
 
Boys 10-12 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keester, John             11 Striders Tra           5:43.62   10   
 
Boys 5&U Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Gammache, Austin           4 Creeks Track             1.46m   NWI   4-09.50  10   
     1.02m(NWI) 1.46m(NWI)               
  2 Thompson, Dominion         5 Unattached               1.20m   NWI   3-11.25   8   
     0.01m(NWI) 1.20m(NWI)               
  3 Lamantia, Nicholas         5 Creeks Track             1.06m   NWI   3-05.75   6   
     1.06m(NWI) 1.04m(NWI)               
  4 LaBudde, Daniel            3 Unattached               0.98m   NWI   3-02.75   5   
     0.04m(NWI) 0.98m(NWI)               
 
Boys 6-7 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Williams, Rayden           6 JAC                      4.20m   NWI  13-09.50  10   
     3.00m(NWI) 4.20m(NWI)               
  2 Lewis, Devon               7 Northside Un             3.72m   NWI  12-02.50   8   
     3.09m(NWI) 3.72m(NWI)               
  3 Coker, Blaine              6 JAC                      3.24m   NWI  10-07.75   6   
     3.10m(NWI) 3.24m(NWI)               
  4 Williams, Rashad           6 JAC                      3.17m   NWI  10-05.00   5   
     2.06m(NWI) 3.17m(NWI)               
  5 Rawls, Anthony             7 Running Forc             3.01m   NWI   9-10.50   4   
     3.01m(NWI) 2.43m(NWI)               
  6 Crabbe, Trevor             7 JAC                      2.60m   NWI   8-06.50   3   
     2.10m(NWI) 2.60m(NWI)               
  7 Lamantia, Frank            7 Creeks Track             2.30m   NWI   7-06.50   2   
     1.08m(NWI) 2.30m(NWI)               
  8 Spinella, ken              7 Unattached               2.20m   NWI   7-02.75   1   
     2.10m(NWI) 2.20m(NWI)               
  9 Gammache, Asher            6 Creeks Track             1.98m   NWI   6-06.00 
     1.05m(NWI) 1.98m(NWI)               
 10 Thompson, Wisdom           7 Unattached               1.67m   NWI   5-05.75 
     1.01m(NWI) 1.67m(NWI)               
 11 Dyro, Luke                 7 Unattached               1.62m   NWI   5-03.75 
     1.52m(NWI) 1.62m(NWI)               
 
Boys 8-9 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Schulz, Matthias           9 JAC                      3.34m   NWI  10-11.50  10   
     3.06m(NWI) 3.34m(NWI)               
  2 Bacus, Mason               9 Creeks Track             3.21m   NWI  10-06.50   8   
     3.06m(NWI) 3.21m(NWI)               
  3 Powers, Mikah              8 Creeks Track             2.60m   NWI   8-06.50   6   
     2.01m(NWI) 2.60m(NWI)               
  4 White, Christian           8 JAC                      2.50m   NWI   8-02.50   5   
     2.05m(NWI) 2.50m(NWI)               
  5 Lloyd, Jabari              8 Unattached               2.29m   NWI   7-06.25   4   
     2.29m(NWI) 2.20m(NWI)               
  6 Searl, Nicholas            8 Loren James              2.05m   NWI   6-08.75   3   
     2.05m(NWI) FOUL                    
  7 Searl, Nathaniel           8 Loren James              2.01m   NWI   6-07.25   2   
     2.01m(NWI) FOUL                    
 
Boys 10-12 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Resar, James              11 JAC                      4.49m   NWI  14-08.75  10   
     4.08m(NWI) 4.49m(NWI)               
  2 McCraine, James           10 JAC                      4.49m   NWI  14-08.75   8   
     4.00m(NWI) 4.49m(NWI)               
  3 Cooley, Jaden             10 JAC                      3.96m   NWI  13-00.00   6   
     2.03m(NWI) 3.96m(NWI)               
  4 Richardson, Daniel        11 Chargers eli             3.94m   NWI  12-11.25   5   
     3.07m(NWI) 3.94m(NWI)               
  5 Arnold, Isaac             12 JAC                      3.72m   NWI  12-02.50   4   
     3.09m(NWI) 3.72m(NWI)               
  6 Pierce, Malachi           11 Northside Un             3.63m   NWI  11-11.00   3   
     3.09m(NWI) 3.63m(NWI)               
  7 Coker, Preston            10 JAC                      3.62m   NWI  11-10.50   2   
     3.10m(NWI) 3.62m(NWI)               
  8 Heideman, Derek           10 JAC                      3.62m   NWI  11-10.50   1   
     3.06m(NWI) 3.62m(NWI)               
  9 Valentino, Jack           11 JAC                      3.52m   NWI  11-06.75 
     3.09m(NWI) 3.52m(NWI)               
 10 Yamani, Tarek             10 JAC                      3.21m   NWI  10-06.50 
     3.10m(NWI) 3.21m(NWI)               
 11 Lloyd, Joshua             10 Unattached               2.72m   NWI   8-11.25 
     2.72m(NWI) 2.53m(NWI)               
 
Men 13-15 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brooks, Greg              15 Top End Trac             11.60   NWI  2  10   
  2 McCall, Desmyd            15 JAC                      11.91   NWI  2   8   
  3 Williams, Tre             15 JAC                      12.33   NWI  2   6   
  4 Kunovich, Michael         14 Bishop Kenne             13.30   NWI  3   5   
  5 Johntrell, Sippio         15 HomeGrown Si             13.49   NWI  3   4   
  6 Gilsdorf, Luke            15 Bishop John              14.98   NWI  2   3   
  7 Chambliss, Elijah         13 Running Forc             15.27   NWI  3   2   
  8 Harkim, Handsboro         14 HomeGrown Si             15.35   NWI  3   1   
  9 Dougquavious, Sippio      14 HomeGrown Si             15.39   NWI  3 
 10 Phillips, Ethan           13 Unattached               15.42   NWI  3 
 11 Johntravis, Sippio        13 HomeGrown Si             19.71   NWI  3 
 -- Man, Man                  15 Unattached                 SCR          
 
Men 16-19 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Baclig, Jeremiah          17 Unattached               11.37   NWI  1  10   
  2 Bryant, Austin            17 Finish                   11.69   NWI  1   8   
  3 Gatewood, Dominick        17 Black Bear T             11.80   NWI  1   6   
  4 Quantaye, Hampton         16 HomeGrown Si             13.14   NWI  3   5   
  5 Hale, Connor              17 St John's Co             13.17   NWI  2   4   
  6 Faulkner, Logan           17 Finish                   13.41   NWI  2   3   
 
Men 20-24 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hammond, Joshua           23 Dominion Tra             11.30   NWI  10   
 
Men 25-29 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Pierce, Maurice           25 Dominion Tra             10.90   NWI  10   
  2 Grissett, Terrell         28 Winning Heal             12.00   NWI   8   
  3 Grissett, Vishaun         29 Winning Heal             12.33   NWI   6   
 
Men 30-34 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 James Jr, Loren           31 Finish                   11.75   NWI  2  10   
  2 Grissett, Tommy           32 Unattached               13.19   NWI  2   8   
 
Men 60+ 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
 -- Schulz, Matthias           9 JAC                        SCR          
 
Men 13-15 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McCall, Desmyd            15 JAC                      23.28   NWI  1  10   
  2 Brooks, Greg              15 Top End Trac             23.55   NWI  2   8   
  3 Williams, Tre             15 JAC                      24.87   NWI  2   6   
  4 Kunovich, Michael         14 Bishop Kenne             27.29   NWI  2   5   
  5 Gilsdorf, Luke            15 Bishop John              30.74   NWI  2   4   
  6 Phillips, Ethan           13 Unattached               32.27   NWI  2   3   
  7 Harkim, Handsboro         14 HomeGrown Si             35.52   NWI  2   2   
 -- Man, Man                  15 Unattached                 SCR          
 
Men 16-19 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mayhew, Christian         18 F.A.S.T. Tra             23.75   NWI  1  10   
  2 Firpo, Kam                17 JAC                      24.13   NWI  2   8   
  3 Combs, David              18 Finish                   26.94   NWI  1   6   
  4 Hale, Connor              17 St John's Co             27.18   NWI  2   5   
  5 Quantaye, Hampton         16 HomeGrown Si             30.20   NWI  1   4   
 
Men 20-24 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Hammond, Joshua           23 Dominion Tra             22.17   NWI  10   
 
Men 25-29 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Pierce, Maurice           25 Dominion Tra             22.20   NWI  10   
 
Men 30-34 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 James Jr, Loren           31 Finish                   25.14   NWI  10   
 
Men 60+ 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Benjamin, Josh            12 Unattached               25.46   NWI  10   
 
Men 13-15 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bell, Aaron               15 Top End Trac             52.92   10   
  2 Chambliss, Elijah         13 Running Forc           1:20.31    8   
 -- Man, Man                  15 Unattached                 SCR  
 
Men 15&U 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCall, Jermell           15 JAC                    2:39.77   10   
 
Men 16-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Faulkner, Logan           17 Finish                 3:03.65   10   
 
Men 35-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reilly, William           35 Unattached             2:51.56   10   
 
Men 45-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barthelmes, George        47 Unattached             2:37.27   10   
 
Men 15&U 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCall, Jermell           15 JAC                    5:27.04    6.60
  1 Abuljaber, Amin           13 Creeks Track           5:37.57    6.60
 
Men 16-19 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaFavor, Donovan          17 JAC                    5:36.87   10   
 
Men 35-39 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reilly, William           35 Unattached             5:59.02   10   
 
Men 45-49 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barthelmes, George        47 Unattached             5:32.71   10   
 
Men 13-15 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
 -- Man, Man                  15 Unattached                 SCR          
 
Men 60+ 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Amarion, Bibbs             9 HomeGrown Si             24.87   NWI  10   
 
Men 13-15 110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Williams, Tre             15 JAC                      17.73   NWI  2  10   
  2 Gilsdorf, Luke            15 Bishop John              23.82   NWI  1   8   
  3 Phillips, Ethan           13 Unattached               28.08   NWI  1   6   
 -- Man, Man                  15 Unattached                 SCR          
 
Men 16-19 110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mathews, Jalen            17 Viking track             14.70   NWI  2  10   
  2 Gatewood, Dominick        17 Black Bear T             15.34   NWI  2   8   
  3 Hale, Connor              17 St John's Co             19.96   NWI  2   6   
  4 Faulkner, Logan           17 Finish                   20.17   NWI  1   5   
 
Men 13-15 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dinsbeer, Aidan           15 JAC                   10-00.00      3.04m  10   
     10-00 10-06 
         O   XXX 
  2 McCall, Jermell           15 JAC                    8-00.00      2.43m   8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO  XXX 
 
Men 16-19 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clarke, Sean              19 University o          16-09.00      5.10m  10   
     15-06 16-03 16-09 
         O   XXO    XO 
  2 Coyle, Patrick            16 JAC                   12-00.00      3.65m   8   
     11-06 12-00 12-06 
       XXO     O   XXX 
  3 Kinsey, Treve             16 Creeks Track           7-06.00      2.28m   6   
     6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O  XXO  XXX 
 
Men 20-24 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Conner, Paul              20 JAC                   13-00.00      3.96m  10   
     12-06 13-00 13-06 
        XO     O   XXX 
 
Men 13-15 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 McEachean, Carter         13 Creeks Track             4.63m   NWI  15-02.25  10   
     4.63m(NWI) 4.48m(NWI) FOUL                
  2 Harkim, Handsboro         14 HomeGrown Si             4.25m   NWI  13-11.50   8   
     4.25m(NWI) FOUL      FOUL                
 -- Bellamy, Aubrey           14 Chargers eli              FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Phillips, Ethan           13 Unattached                FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Men 16-19 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Mayhew, Christian         18 F.A.S.T. Tra             6.64m   NWI  21-09.50  10   
     6.44m(NWI) 6.47m(NWI) 6.64m(NWI)           
  2 LaFavor, Donovan          17 JAC                      6.38m   NWI  20-11.25   8   
     FOUL      FOUL      6.38m(NWI)           
  3 Mathews, Jalen            17 Viking track             6.21m   NWI  20-04.50   6   
     6.21m(NWI) 5.72m(NWI) 5.96m(NWI)           
 
Men 60+ Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Lewis, Devon               7 Northside Un             6.50m   NWI  21-04.00  10   
     6.48m(NWI) 6.50m(NWI) 6.30m(NWI)           
  2 Benjamin, Josh            12 Unattached               5.91m   NWI  19-04.75   8   
     FOUL      5.71m(NWI) 5.91m(NWI)           
 
Men 15&U Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johntrell, Sippio         15 HomeGrown Si          34-09.00     10.59m  10   
  2 Johntravis, Sippio        13 HomeGrown Si          28-07.00      8.71m   8   
  3 McLeod, Devin             12 Unattached            17-04.00      5.28m   6   
 
Men 16-19 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Firpo, Kam                17 JAC                   42-00.00     12.80m  10   
 
Men 20-24 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott, K'Vonte            23 JAC                   47-07.00     14.50m  10   
 
Men 15&U Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burgess, Matthew          15 Bishop Kenne          72-05.50     22.08m  10   
 
Men 16-19 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Firpo, Kam                17 JAC                     128-00     39.01m  10   
 
Men 25-29 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott, Eddie              25 Unattached               51-08     15.74m  10   
 
Men 30-34 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bing, Greg                31 Unattached              121-01     36.90m  10   
 
Men 16-19 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Combs, David              18 Finish                  110-05     33.65m  10   
  2 Firpo, Kam                17 JAC                     106-02     32.35m   8   
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) JAC                        202        2) Creeks Track & Field       80.25
    3) F.A.S.T. Track Club         76        4) Florida Athletic Club      60   
    5) Chargers elite              54        6) Loren James                46   
    7) Running Force               43        8) Finish                     33   
    9) Lopez running club          20       10) Northside United           17   
   11) JAX Pals                    16       12) Dominion Track Club        12   
   13) Black Bear Track Club       11       14) HomeGrown Sizzlers          8   
   15) Bishop Kenney                7.25                                        
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) JAC                        326.10     2) Creeks Track & Field      102.85
    3) Northside United            76        4) Finish                     62   
    5) HomeGrown Sizzlers          57        6) Top End Track Club         48   
    7) Dominion Track Club         40        8) Loren James                26   
    9) F.A.S.T. Track Club         20        9) Running Force              20   
    9) Bishop Kenney               20       12) Viking track club          16   
   13) Bishop John J Snyder High   15       13) St John's Country Day Sch  15   
   13) Chargers elite              15       16) Winning Health             14   
   16) Black Bear Track Club       14       18) Striders Track Club        10   
   18) University of Pennsylvania  10       20) Nisbett                     2