Results for Track Meet May 13

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/13/2017 05:58 PM
                       JTC Summer Series #1 - 5/13/2017                        
                               Jacksonville, Fl                                
                                    Results                                    
 
Event 7  Girls 5&U 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   620 Valent, Sawyer       5 Unattached                     10:55.80  
 
Event 7  Girls 6-7 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   518 McDannell-Vale, Ja   6 Pal Bandits                    10:36.20  
 
Event 7  Girls 8-9 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   519 Whaley, Victoria     9 Pal Bandits                     9:08.90  
 
Event 7  Girls 10-12 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   582 Valent, Riley       44 Unattached                      9:01.50  
 
Event 8  Boys 8-9 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   525 Lisenby, Jude        8 Pal Bandits                     7:57.50  
 
Event 8  Boys 10-12 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   513 Rumfelt, Julian     11 Morning Star                    7:20.30  
  2   524 Lisenby, Jack       12 Pal Bandits                     7:30.80  
 
Event 28  Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   504 Shapiro, Rachel     17 Bolles                          2:22.48  
  2   569 Fredette, Michelle  59 Unattached                      3:14.34  
 
Event 29  Men 15&U 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   511 Cartwright, Philip   9 Junior Hamme                    3:03.03  
 
Event 30  Women 35-39 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   571 Hayward, LeAnna     36 Unattached                      6:14.10  
 
Event 31  Men 15&U 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   512 Cartwright, Steven  13 Junior Hamme                    5:15.70  
 
Event 31  Men 30-34 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   600 orfield, paul       33 Unattached                      5:12.70  
 
Event 31  Men 35-39 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   607 Reilly, William     35 Unattached                      6:13.00  
 
Event 31  Men 50-54 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   603 Pickle, Roy Dean    50 Unattached                      6:30.47
Pin It

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *