Results for JTC Running Track Meet August 1, 2015

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 8/1/2015 08:11 PM
                        JTC Summer Series #5 - 8/1/2015                        
                               Jacksonville, Fl                                
                                    Results                                    
 
Girls 5&U 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1   179 Middleton, Leranne   5 Unattached                        20.63   NWI  2 
  2   201 Pamilton, Kyriana    5 Unattached                        22.86   NWI  2 
 
Girls 6-7 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   177 Middleton, Angela    7 Unattached                        18.75   NWI  2 
  2   246 Scott, Jaleah        6 Unattached                        19.29   NWI  1 
  3   178 Middleton, Janae     7 Unattached                        19.31   NWI  2 
  4    25 Bowman, Brooke       7 Unattached                        20.02   NWI  2 
  5    16 Blake, Aniyah        6 Unattached                        21.08   NWI  2 
 
Girls 8-9 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1    76 Francis, Makayla     8 Unattached                        15.87   NWI  2 
  2   202 Parks, Leila         8 Unattached                        17.23   NWI  1 
  3    26 Brady, Lily          8 Unattached                        18.71   NWI  1 
  4   127 Jones, Maryah        8 Unattached                        19.27   NWI  2 
 
Girls 10-12 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   239 Russell, Katie      12 Unattached                        15.75   NWI 
  2   193 Mussalem, Sophie    13 Unattached                        15.76   NWI 
 
Girls 5&U 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   179 Middleton, Leranne   5 Unattached                        44.19   NWI 
 
Girls 6-7 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   177 Middleton, Angela    7 Unattached                        39.55   NWI  1 
  2   246 Scott, Jaleah        6 Unattached                        39.60   NWI  2 
  3   178 Middleton, Janae     7 Unattached                        40.37   NWI  1 
  4    25 Bowman, Brooke       7 Unattached                        45.41   NWI  1 
  5    16 Blake, Aniyah        6 Unattached                        47.75   NWI  1 
 
Girls 8-9 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   154 Ligon, Mia           9 Unattached                        33.96   NWI  2 
  2    76 Francis, Makayla     8 Unattached                        34.31   NWI  1 
  3   202 Parks, Leila         8 Unattached                        38.10   NWI  2 
  4   127 Jones, Maryah        8 Unattached                        38.97   NWI  1 
  5    26 Brady, Lily          8 Unattached                        39.22   NWI  2 
 
Girls 10-12 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   239 Russell, Katie      12 Unattached                        33.18   NWI  2 
 
Girls 6-7 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   246 Scott, Jaleah        6 Unattached                      7-08.00   NWI     2.33m 
 
Girls 8-9 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   154 Ligon, Mia           9 Unattached                     10-10.00   NWI     3.30m 
  2    26 Brady, Lily          8 Unattached                      8-00.00   NWI     2.43m 
 
Girls 10-12 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   193 Mussalem, Sophie    13 Unattached                     12-03.00   NWI     3.73m 
  2   239 Russell, Katie      12 Unattached                     12-01.00   NWI     3.68m 
 
Women 13-15 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   251 Singleton, Alexis   13 Unattached                        13.47   NWI 
 
Women 16-19 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   803 Holback, Ciara      16 Unattached                        12.80   NWI 
  2    63 Dawson, Kristen     18 Unattached                        13.20   NWI 
  3   186 Mondy, Mikayla      18 Unattached                        13.54   NWI 
 
Women 13-15 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   251 Singleton, Alexis   13 Unattached                        28.77   NWI 
  2   123 Johnston, Caroline  14 Unattached                        28.96   NWI 
 
Women 16-19 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1     2 Achenbauch, Kayla   17 Unattached                        27.51   NWI 
  2   142 Kopp, Makenzi       17 Unattached                        27.80   NWI 
  3    63 Dawson, Kristen     18 Unattached                        27.82   NWI 
  4   803 Holback, Ciara      16 Unattached                        28.68   NWI 
 
Women 50-54 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   276 Thomas, Lisa        51 Unattached                        33.02   NWI 
  2     3 Allen, Shelly       51 Unattached                        35.79   NWI 
 
Women 13-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   251 Singleton, Alexis   13 Unattached                      1:06.17  
 
Women 16-19 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   286 Turner, Simone      17 Unattached                      1:03.57  
  2   803 Holback, Ciara      16 Unattached                      1:08.46  
 
Women 60+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   154 Ligon, Mia           9 Unattached                      1:23.65  
  2    26 Brady, Lily          8 Unattached                      1:36.41  
 
Women 16-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 --   286 Turner, Simone      17 Unattached                          DNF  
 
Women 50-54 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   276 Thomas, Lisa        51 Unattached                      2:51.42  
  2     3 Allen, Shelly       51 Unattached                      2:55.39  
 
Women 15&U 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   227 Rivera, Layne       12 Unattached                      5:55.40  
 
Women 50-54 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     3 Allen, Shelly       51 Unattached                      5:58.80  
  2   276 Thomas, Lisa        51 Unattached                      6:06.90  
 
Women 13-15 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   123 Johnston, Caroline  14 Unattached                     10-00.00      3.04m 
  2   228 Roberts, Laine      13 Unattached                      9-00.00      2.74m 
  3   218 Preddy, Sara        15 Unattached                      7-06.00      2.28m 
 
Women 16-19 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   244 Schafers, Summer    17 Unattached                     11-00.00      3.35m 
 
Women 13-15 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   123 Johnston, Caroline  14 Unattached                     17-00.00   NWI     5.18m 
 --   222 Reddick, Nazah      15 Unattached                         FOUL                 
 
Women 16-19 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1    63 Dawson, Kristen     18 Unattached                     16-09.00   NWI     5.10m 
  2     2 Achenbauch, Kayla   17 Unattached                     15-07.00   NWI     4.74m 
 
Women 13-15 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   218 Preddy, Sara        15 Unattached                     23-03.00      7.08m 
 
Women 16-19 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   182 Mitchell, Emily     16 Unattached                        65-09     20.04m 
 
Women 30-34 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   250 Simmons, Felicia    31 Unattached                        80-04     24.48m 
 
Women 13-15 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   218 Preddy, Sara        15 Unattached                        78-00     23.77m 
 
Boys 6-7 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   441 Felix, Gavin         6 Unattached                        19.61   NWI  2 
 
Boys 8-9 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   391 Cameron, Tyrell      9 Unattached                        17.67   NWI  2 
  2   610 Rivera, Miles        9 Unattached                        18.14   NWI  1 
  3   420 Danston, Aleksande   9 Unattached                        18.73   NWI  2 
  4   442 Felix, Kevin         8 Unattached                        19.65   NWI  2 
 
Boys 10-12 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   375 Bryant, Aubrey      12 Unattached                        14.06   NWI 
  2   642 Singleton, Gabriel  11 Unattached                        14.07   NWI 
  3   351 Benjamin, Joshua    10 Unattached                        14.68   NWI 
  4   635 Scott, Jarius       11 Unattached                        15.12   NWI 
  5   802 Bradchaw, Taylor    10 Unattached                        15.32   NWI 
 
Boys 6-7 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   441 Felix, Gavin         6 Unattached                        45.77   NWI 
 
Boys 10-12 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   642 Singleton, Gabriel  11 Unattached                        30.30   NWI 
  2   351 Benjamin, Joshua    10 Unattached                        30.62   NWI 
  3   635 Scott, Jarius       11 Unattached                        31.41   NWI 
  4   802 Bradchaw, Taylor    10 Unattached                        35.10   NWI 
 --   375 Bryant, Aubrey      12 Unattached                          DNS   NWI 
 
Boys 8-9 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   610 Rivera, Miles        9 Unattached                      7:03.94  
  2   394 Carter, Marcus       8 Unattached                      7:12.73  
  3   420 Danston, Aleksande   9 Unattached                      8:23.93  
  4   391 Cameron, Tyrell      9 Unattached                      9:36.06  
 
Boys 6-7 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   441 Felix, Gavin         6 Unattached                      7-05.00   NWI     2.26m 
 
Boys 8-9 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   391 Cameron, Tyrell      9 Unattached                     11-02.00   NWI     3.40m 
  2   394 Carter, Marcus       8 Unattached                      9-03.00   NWI     2.81m 
  3   442 Felix, Kevin         8 Unattached                      9-01.00   NWI     2.76m 
  4   420 Danston, Aleksande   9 Unattached                      9-00.00   NWI     2.74m 
  5   610 Rivera, Miles        9 Unattached                      8-11.00   NWI     2.71m 
 
Boys 10-12 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   642 Singleton, Gabriel  11 Unattached                     13-06.00   NWI     4.11m 
  2   635 Scott, Jarius       11 Unattached                     11-07.00   NWI     3.53m 
 
Men 13-15 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   349 Benjamin, Deshawn   14 Unattached                        14.00   NWI  2 
 
Men 16-19 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   464 Grant, Ricky        19 Unattached                        11.12   NWI  1 
  2   376 Bryant, Avery       17 Unattached                        11.43   NWI  1 
  3   569 Norris, Jerard      18 Unattached                        11.48   NWI  2 
  4   607 Rhodes, Dexter      17 Unattached                        11.71   NWI  2 
  5   544 Magee, Blake        17 Unattached                        12.42   NWI  2 
  6   706 Watkins, Paul       16 Unattached                        12.61   NWI  2 
  7   352 Benjamin, Tony      16 Unattached                        12.84   NWI  2 
 
Men 20-24 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   580 Pamilton, Stephon   23 Unattached                        10.88   NWI 
  2   634 scott, Eddie        23 Unattached                        10.89   NWI 
  3   702 Washington, shedri  23 Unattached                        11.41   NWI 
  4   804 Jones, Tavaris      24 Unattached                        11.74   NWI 
  5   501 Jeffers, Nathan     20 Unattached                        11.95   NWI 
 
Men 35-39 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   500 Jayam, Felix        36 Unattached                        14.01   NWI  3 
 
Men 50-54 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   688 Upson, Anthony      50 Unattached                        14.37   NWI  3 
 
Men 55-59 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   631 Scott, Bernard      55 Unattached                        14.66   NWI  3 
 
Men 60+ 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   639 sheppard, boston     5 Unattached                        11.83   NWI  1 
  2   801 Theodore, Jayam     67 Unattached                        22.68   NWI  3 
 
Men 13-15 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   349 Benjamin, Deshawn   14 Unattached                        29.38   NWI  2 
 
Men 16-19 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   576 Oliver, Brian       18 Unattached                        22.43   NWI  1 
  2   569 Norris, Jerard      18 Unattached                        23.86   NWI  2 
  3   376 Bryant, Avery       17 Unattached                        24.15   NWI  2 
  4   706 Watkins, Paul       16 Unattached                        25.91   NWI  2 
  5   352 Benjamin, Tony      16 Unattached                        27.54   NWI  2 
 
Men 20-24 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   580 Pamilton, Stephon   23 Unattached                        21.92   NWI 
  2   804 Jones, Tavaris      24 Unattached                        23.65   NWI 
  3   702 Washington, shedri  23 Unattached                        24.10   NWI 
 --   634 scott, Eddie        23 Unattached                          DNF   NWI 
 
Men 50-54 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   688 Upson, Anthony      50 Unattached                        29.37   NWI  2 
 
Men 55-59 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   631 Scott, Bernard      55 Unattached                        30.33   NWI  2 
 
Men 60+ 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   481 Harris, Kani        10 Unattached                        24.94   NWI  2 
 
Men 16-19 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   544 Magee, Blake        17 Unattached                        57.03  
  2   352 Benjamin, Tony      16 Unattached                      1:00.01  
  3   432 Drum, Micah         17 Unattached                      1:03.16  
 
Men 60+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   635 Scott, Jarius       11 Unattached                      1:23.71  
 
Men 25-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   438 Edwin, Ricky        26 Unattached                      2:39.64   10   
 
Men 15&U 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   502 Jinks, Barry        15 Unattached                      5:21.90  
 
Men 16-19 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   432 Drum, Micah         17 Unattached                      5:10.30  
  2   352 Benjamin, Tony      16 Unattached                      5:43.50  
 
Men 25-29 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   488 Holshouser, Eric    27 Unattached                      4:58.70  
 
Men 13-15 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   534 Lewinson, Jake      15 Unattached                     10-07.00      3.22m 
 
Men 16-19 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   409 Clarke, Sean        17 Unattached                     15-00.00      4.57m 
 
Men 16-19 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   428 Dixon, Ari          17 Unattached                     21-03.00   NWI     6.47m 
 
Men 20-24 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   501 Jeffers, Nathan     20 Unattached                     21-09.00   NWI     6.62m 
 
Men 60+ Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   481 Harris, Kani        10 Unattached                     21-08.00   NWI     6.60m 
 
Men 16-19 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   428 Dixon, Ari          17 Unattached                     38-00.00     11.58m 
 
Men 20-24 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   458 Glenn, Dallas       21 Unattached                        90-04     27.53m 
 
Men 16-19 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   428 Dixon, Ari          17 Unattached                       140-05     42.79m 
  2   544 Magee, Blake        17 Unattached                       103-00     31.39m
Pin It

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.