Results for JTC Running Track Meet July 18, 2015

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/18/2015 08:25 PM
                  JTC Summer Series #4 - 7/18/2015                  
                               Jacksonville, Fl                                
                                    Results                                    
 
Girls 5&U 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   392 Middleton, Leranne   5 Unattached                        22.06   NWI 
  2   434 Pamilton, Kyriana    5 Unattached                        23.53   NWI 
 
Girls 6-7 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   389 Middleton, Angela    7 Unattached                        18.76   NWI  2 
  2   391 Middleton, Janae     7 Unattached                        19.45   NWI  2 
  3    70 Bowman, Brooke       7 Unattached                        19.76   NWI  2 
  4   528 Scott, Jaleah        6 Unattached                        20.12   NWI  2 
  5    48 berry, trinity       6 Unattached                        20.72   NWI  1 
  6    54 Blake, Aniyah        6 Unattached                        21.65   NWI  1 
 
Girls 8-9 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   386 McWhite, Markeya     9 Unattached                        15.87   NWI  3 
  2   188 Francis, Makayla     8 Unattached                        15.88   NWI  2 
  3   600 Thomas, Nevaeh       9 Unattached                        15.93   NWI  3 
  4   299 Jones, Maryah        8 Unattached                        17.85   NWI  2 
  5   331 Lamar, Samiya        8 Unattached                        18.38   NWI  2 
  6   650 Weatherspoon, Rayg   8 Unattached                        18.42   NWI  2 
  7   150 Danaraj, Madilyn     9 Unattached                        19.47   NWI  3 
 
Girls 10-12 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   598 Thomas, Kennedy     12 Unattached                        13.44   NWI  3 
  2   697 Colbert, Nadalea    10 Unattached                        14.84   NWI  3 
  3   696 Zinkhon, Grace      12 Unattached                        16.58   NWI  3 
 
Girls 5&U 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   392 Middleton, Leranne   5 Unattached                        38.56   NWI 
  2   434 Pamilton, Kyriana    5 Unattached                        58.14   NWI 
 
Girls 6-7 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   389 Middleton, Angela    7 Unattached                        32.12   NWI  1 
  2   391 Middleton, Janae     7 Unattached                        35.02   NWI  1 
  3    70 Bowman, Brooke       7 Unattached                        40.30   NWI  1 
  4    54 Blake, Aniyah        6 Unattached                        43.32   NWI  1 
  5   528 Scott, Jaleah        6 Unattached                        45.05   NWI  2 
  6    48 berry, trinity       6 Unattached                        47.07   NWI  1 
 
Girls 8-9 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   386 McWhite, Markeya     9 Unattached                        33.29   NWI  2 
  2   351 Ligon, Mia           9 Unattached                        33.57   NWI  2 
  3   600 Thomas, Nevaeh       9 Unattached                        34.20   NWI  2 
  4   188 Francis, Makayla     8 Unattached                        37.45   NWI  2 
  5   299 Jones, Maryah        8 Unattached                        39.97   NWI  2 
  6   331 Lamar, Samiya        8 Unattached                        41.22   NWI  2 
  7   150 Danaraj, Madilyn     9 Unattached                        42.33   NWI  2 
 
Girls 10-12 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   598 Thomas, Kennedy     12 Unattached                        28.40   NWI  3 
  2   697 Colbert, Nadalea    10 Unattached                        30.32   NWI  3 
 
Girls 6-7 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   426 O'Donnell, Charlot   7 Unattached                      8:41.60  
 
Girls 10-12 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   428 O'Donnell, Rhianno  12 Unattached                      6:35.31  
  2   696 Zinkhon, Grace      12 Unattached                      8:01.55  
 
Girls 5&U Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   434 Pamilton, Kyriana    5 Unattached                      4-08.00   NWI     1.42m 
 
Girls 6-7 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   528 Scott, Jaleah        6 Unattached                     10-04.00   NWI     3.14m 
  2    54 Blake, Aniyah        6 Unattached                      3-04.00   NWI     1.01m 
 
Girls 8-9 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   351 Ligon, Mia           9 Unattached                     10-10.00   NWI     3.30m 
  2   150 Danaraj, Madilyn     9 Unattached                      9-04.00   NWI     2.84m 
  3   331 Lamar, Samiya        8 Unattached                      6-09.00   NWI     2.05m 
  4   188 Francis, Makayla     8 Unattached                      4-04.00   NWI     1.32m 
 
Girls 10-12 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   696 Zinkhon, Grace      12 Unattached                     11-10.00   NWI     3.60m 
 
Women 13-15 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   108 Campbell, Charity   14 Unattached                        12.87   NWI  1 
  2   220 Green, Leiya        13 Unattached                        13.33   NWI  1 
  3    47 berry, shaniya      13 Unattached                        13.48   NWI  1 
  4   540 Singleton, Alexis   13 Unattached                        13.52   NWI  2 
  5   323 Kirkland, Kai'lyn   13 Unattached                        13.62   NWI  1 
  6   669 Williams, Emerald   15 Unattached                        13.74   NWI  1 
  7   380 Mchugh, Kayley      13 Unattached                        16.59   NWI  2 
 
Women 16-19 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   157 Dawson, Kristen     18 Unattached                        13.09   NWI  2 
  2     4 Achenbauch, Kayla   17 Unattached                        13.26   NWI  2 
  3   405 Mondy, Mikayla      18 Unattached                        13.43   NWI  1 
  4   327 Kopp, Makenzi       17 Unattached                        13.80   NWI  2 
 
Women 60+ 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1    56 Blake, Brazyl       12 Unattached                        14.17   NWI  2 
 
Women 13-15 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   108 Campbell, Charity   14 Unattached                        27.06   NWI  1 
  2   220 Green, Leiya        13 Unattached                        27.49   NWI  1 
  3   669 Williams, Emerald   15 Unattached                        27.73   NWI  1 
  4    47 berry, shaniya      13 Unattached                        28.17   NWI  1 
  5   451 Perryman, Majani    14 Unattached                        28.42   NWI  1 
  6   483 Riggins, Kennedy    15 Unattached                        28.67   NWI  2 
  7   398 Mitchell, Jada      14 Unattached                        29.53   NWI  1 
 
Women 16-19 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   414 Myslinski, Emily    18 Unattached                        27.65   NWI  2 
  2     4 Achenbauch, Kayla   17 Unattached                        27.72   NWI  2 
  3   327 Kopp, Makenzi       17 Unattached                        28.09   NWI  1 
  4   405 Mondy, Mikayla      18 Unattached                        28.31   NWI  2 
  5   157 Dawson, Kristen     18 Unattached                        28.88   NWI  2 
  6   462 Powers, Kirby       18 Unattached                        30.69   NWI  1 
 
Women 60+ 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1    56 Blake, Brazyl       12 Unattached                        29.40   NWI  2 
 
Women 13-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    67 Bowen, Monet        15 Unattached                      1:00.28  
  2   540 Singleton, Alexis   13 Unattached                      1:05.57  
  3   323 Kirkland, Kai'lyn   13 Unattached                      1:05.66  
  4   584 Sykes, Jhayda       14 Unattached                      1:15.98  
  5    47 berry, shaniya      13 Unattached                      1:17.01  
 
Women 16-19 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   405 Mondy, Mikayla      18 Unattached                      1:03.89  
  2     4 Achenbauch, Kayla   17 Unattached                      1:10.33  
 
Women 15&U 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   682 Wooden, Alleniesha  15 Unattached                      2:42.17  
  2   324 Kirkland, Kendall   14 Unattached                      2:45.71  
  3   629 Walker, Olivia      14 Unattached                      2:47.41  
  4   419 Newman, Neylan      13 Unattached                      2:58.91  
 
Women 16-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   647 Way, Tianna         17 Unattached                      2:53.08  
 
Women 15&U 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   324 Kirkland, Kendall   14 Unattached                      6:02.64  
  2   629 Walker, Olivia      14 Unattached                      6:22.20  
 
Women 25-29 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   160 Del Valle, Belissa  27 Unattached                      5:35.09  
 
Women 13-15 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   419 Newman, Neylan      13 Unattached                      4-04.00      1.32m 
 
Women 16-19 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   462 Powers, Kirby       18 Unattached                      5-00.00      1.52m 
 
Women 13-15 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   489 Roberts, Laine      13 Unattached                      9-00.00      2.74m 
  2   464 Preddy, Sara        15 Unattached                      8-00.00      2.43m 
  2   502 Rossomano, Marissa  15 Unattached                      8-00.00      2.43m 
  4   492 Rocker, Kathryn Ch  15 Unattached                      7-06.00      2.28m 
  5    37 Bechtle, Elizabath  14 Unattached                      6-06.00      1.98m 
  5   701 Murray, Kennedy     14 Unattached                      6-06.00      1.98m 
 
Women 16-19 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1    75 Breske, Nicole      17 Unattached                     11-06.00      3.50m 
  2    74 Brenner, Jamie      19 Unattached                     11-00.00      3.35m 
  2    85 Bryan, Madison      18 Unattached                     11-00.00      3.35m 
  2   521 Schafers, Summer    17 Unattached                     11-00.00      3.35m 
  5   121 Chamness, Anna      18 Unattached                     10-00.00      3.04m 
  6   358 Lundy, Ashton       16 Unattached                      9-06.00      2.89m 
  7   459 plaza, laura        17 Unattached                      8-06.00      2.59m 
  8   375 McCoy, Meghan       17 Unattached                      8-00.00      2.43m 
 
Women 20-24 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   330 Laboy, Diana        20 Unattached                     12-00.00      3.65m 
  2    24 Attanasio, Gabriel  21 Unattached                      9-06.00      2.89m 
 
Women 13-15 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   220 Green, Leiya        13 Unattached                     15-00.00   NWI     4.57m 
  2   584 Sykes, Jhayda       14 Unattached                     14-07.00   NWI     4.44m 
  3   419 Newman, Neylan      13 Unattached                     11-09.00   NWI     3.58m 
 
Women 16-19 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   414 Myslinski, Emily    18 Unattached                     16-08.00   NWI     5.08m 
  2   157 Dawson, Kristen     18 Unattached                     15-02.00   NWI     4.62m 
 --     4 Achenbauch, Kayla   17 Unattached                          DNS   NWI           
 
Women 60+ Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1    56 Blake, Brazyl       12 Unattached                     13-00.00   NWI     3.96m 
 
Women 13-15 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   419 Newman, Neylan      13 Unattached                     15-09.00      4.80m 
 
Women 16-19 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   414 Myslinski, Emily    18 Unattached                     35-04.00     10.76m 
 
Women 16-19 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   700 Muller, Kristina    18 Unattached                        94-09     28.87m 
  2   397 Mitchell, Emily     16 Unattached                        73-00     22.25m 
 
Women 30-34 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   538 Simmons, Felicia    31 Unattached                        80-06     24.53m 
 
Women 60+ Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   385 McWhite, Malisa     11 Unattached                        63-08     19.40m 
 
Women 13-15 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1    65 Boswell, Lauren     15 Unattached                       114-06     34.89m 
  2   464 Preddy, Sara        15 Unattached                        71-06     21.79m 
 
Women 16-19 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   414 Myslinski, Emily    18 Unattached                       109-04     33.32m 
  2   462 Powers, Kirby       18 Unattached                        75-02     22.91m 
 
Boys 5&U 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   536 sheppard, boston     5 Unattached                        19.49   NWI 
 11   435 Pamilton, Stephon    4 Unattached                        24.86   NWI 
 
Boys 6-7 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   180 Felix, Gavin         6 Unattached                        19.06   NWI  1 
  2   655 White, Caleb         7 Unattached                        23.47   NWI  2 
 
Boys 8-9 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   537 sheppard, terrell    9 Unattached                        16.26   NWI  2 
  2   107 Cameron, Tyrell      9 Unattached                        16.62   NWI  2 
  3   232 Grooms, Richard      8 Unattached                        16.77   NWI  2 
  4   507 Rumfelt, Julian      9 Unattached                        16.80   NWI  2 
  5   699 Danston, Aleksande   9 Unattached                        18.80   NWI  2 
  6   181 Felix, Kevin         8 Unattached                        19.49   NWI  2 
 
Boys 10-12 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   109 Canady, Jadon       12 Unattached                        13.48   NWI  4 
  2   562 Sparrow, Isaiah     11 Unattached                        13.51   NWI  4 
  3   374 Mcclary, Devin      11 Unattached                        13.56   NWI  3 
  4   596 Thomas, Kameron     12 Unattached                        13.63   NWI  4 
  5    87 Bryant, Aubrey      12 Unattached                        14.07   NWI  4 
  6   541 Singleton, Gabriel  11 Unattached                        14.32   NWI  3 
  7    40 Benjamin, Josha     10 Unattached                        15.15   NWI  3 
  8   529 Scott, Jarius       11 Unattached                        15.45   NWI  3 
  9     2 Abduljaber, Ameen   11 Unattached                        15.72   NWI  3 
 10    69 Bowie, Jeremiah     10 Unattached                        16.05   NWI  2 
 
Boys 5&U 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   536 sheppard, boston     5 Unattached                        40.81   NWI 
 --   435 Pamilton, Stephon    4 Unattached                          DNS   NWI 
 
Boys 6-7 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   180 Felix, Gavin         6 Unattached                        44.32   NWI  1 
  2   655 White, Caleb         7 Unattached                        51.26   NWI  2 
 
Boys 8-9 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   537 sheppard, terrell    9 Unattached                        36.49   NWI  2 
  2   232 Grooms, Richard      8 Unattached                        40.17   NWI  2 
  3   181 Felix, Kevin         8 Unattached                        47.62   NWI  2 
 
Boys 10-12 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   374 Mcclary, Devin      11 Unattached                        27.56   NWI  4 
  2   109 Canady, Jadon       12 Unattached                        27.72   NWI  4 
  3   596 Thomas, Kameron     12 Unattached                        28.17   NWI  4 
  4   562 Sparrow, Isaiah     11 Unattached                        28.29   NWI  4 
  5    87 Bryant, Aubrey      12 Unattached                        29.30   NWI  4 
  6   541 Singleton, Gabriel  11 Unattached                        30.07   NWI  3 
  7   529 Scott, Jarius       11 Unattached                        30.20   NWI  3 
  8   325 Kirkland, Kenton    10 Unattached                        30.56   NWI  3 
  9    40 Benjamin, Josha     10 Unattached                        30.97   NWI  3 
 10     2 Abduljaber, Ameen   11 Unattached                        32.56   NWI  3 
 11    69 Bowie, Jeremiah     10 Unattached                        34.22   NWI  2 
 
Boys 8-9 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   699 Danston, Aleksande   9 Unattached                      7:48.42  
  2   507 Rumfelt, Julian      9 Unattached                     10:12.60  
 
Boys 10-12 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   255 Henderson, Caden    12 Unattached                      7:09.75  
 
Boys 6-7 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   180 Felix, Gavin         6 Unattached                      8-07.00   NWI     2.61m 
  2   655 White, Caleb         7 Unattached                      8-02.00   NWI     2.48m 
 
Boys 8-9 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   107 Cameron, Tyrell      9 Unattached                      9-07.00   NWI     2.92m 
  2   699 Danston, Aleksande   9 Unattached                      9-04.00   NWI     2.84m 
  3   181 Felix, Kevin         8 Unattached                      9-03.00   NWI     2.81m 
  4   233 Grooms Jr., Richar   8 Unattached                      8-04.00   NWI     2.54m 
 
Boys 10-12 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   541 Singleton, Gabriel  11 Unattached                     13-06.00   NWI     4.11m 
  2     2 Abduljaber, Ameen   11 Unattached                     11-11.00   NWI     3.63m 
  3    69 Bowie, Jeremiah     10 Unattached                     10-10.00   NWI     3.30m 
 
Men 13-15 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1    80 Brown, Jae'lyn      14 Unattached                        11.63   NWI  2 
  2   289 Johnson, Tyreuan    14 Unattached                        11.79   NWI  2 
  3   705 Gautt, Carlton      14 Unattached                        12.29   NWI  2 
  4   187 Fowler, Kiontae     14 Unattached                        12.31   NWI  2 
  5    97 Buckman, Romark     15 Unattached                        12.46   NWI  3 
  6   205 Gibbs, Taydric      14 Unattached                        12.58   NWI  3 
  7   421 Norris, Sedric      14 Unattached                        12.63   NWI  2 
  8   693 Young, Michael      13 Unattached                        13.47   NWI  3 
  9   652 Wells Jr, Anthony   14 Unattached                        13.53   NWI  3 
 10   155 Davis, Darius       13 Unattached                        13.56   NWI  3 
 
Men 16-19 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   709 eade, Timontrez     18 Unattached                        11.17   NWI  1 
  2   165 Dixon, Ari          17 Unattached                        11.31   NWI  2 
  3   704 Evans, Tyreese      19 Unattached                        11.67   NWI  1 
  4    88 Bryant, Avery       17 Unattached                        11.71   NWI  1 
  5   710 Luster, David       17 Unattached                        11.86   NWI  1 
  6   271 Hubbard, Reidar     17 Unattached                        12.07   NWI  2 
  7   638 Washington, Keyon   17 Unattached                        12.22   NWI  2 
 
Men 20-24 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   527 scott, Eddie        23 Unattached                        10.90   NWI 
  2   639 Washington, shedri  23 Unattached                        11.52   NWI 
  3   706 jones, jaravis      24 Unattached                        11.64   NWI 
 
Men 25-29 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   460 Pottinger, Lamarr   25 Unattached                        11.70   NWI  1 
  2   262 Holshouser, Eric    27 Unattached                        12.34   NWI  3 
 
Men 55-59 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   524 Scott, Bernard      55 Unattached                        14.47   NWI  3 
 
Men 13-15 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   289 Johnson, Tyreuan    14 Unattached                        24.08   NWI  1 
  2   705 Gautt, Carlton      14 Unattached                        25.09   NWI  2 
  3   421 Norris, Sedric      14 Unattached                        25.10   NWI  2 
  4    80 Brown, Jae'lyn      14 Unattached                        26.85   NWI  1 
  5   205 Gibbs, Taydric      14 Unattached                        26.87   NWI  2 
  6   652 Wells Jr, Anthony   14 Unattached                        27.59   NWI  2 
  7    97 Buckman, Romark     15 Unattached                        28.33   NWI  2 
  8   693 Young, Michael      13 Unattached                        28.95   NWI  2 
  9   155 Davis, Darius       13 Unattached                        29.47   NWI  2 
 
Men 16-19 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    88 Bryant, Avery       17 Unattached                        23.53   NWI 
  2   704 Evans, Tyreese      19 Unattached                        23.93   NWI 
  3   271 Hubbard, Reidar     17 Unattached                        24.57   NWI 
  4   481 Rhodes, Dexter      17 Unattached                        24.83   NWI 
  5   638 Washington, Keyon   17 Unattached                        24.99   NWI 
  6   645 Watkins, Paul       16 Unattached                        26.27   NWI 
 
Men 50-54 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   183 Ferman, Len         51 Unattached                        38.75   NWI  3 
 
Men 55-59 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   524 Scott, Bernard      55 Unattached                        30.00   NWI  2 
 
Men 13-15 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   480 Restall, Keenan     14 Unattached                        55.01   1 
  2   438 Pappadis, Alex      15 Unattached                        57.65   1 
  3   494 Rodriguez, Christi  15 Unattached                      1:02.14   2 
  4   244 Harland, Kenneth    15 Unattached                      1:03.51   3 
  5   449 Perkins, Beau       14 Unattached                      1:07.43   3 
  6   693 Young, Michael      13 Unattached                      1:11.16   4 
  7    78 Browder, Alexander  15 Unattached                      1:11.88   4 
  8    39 Benjamin, Deshawn   14 Unattached                      1:22.30   3 
  9   694 Ziemathis, Matthew  14 Unattached                      1:41.89   4 
 
Men 16-19 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   350 Liberty, Trenton    17 Unattached                        55.18   1 
  2   361 Magee, Blake        17 Unattached                        56.32   1 
  3    42 Benjamin, Tony      16 Unattached                        57.76   3 
  4     5 Adams, Sean         17 Unattached                        58.76   1 
  5   713 Tuazon, Andrew      16 Unattached                        59.27   2 
  6    32 Batteh, Fuad        16 Unattached                      1:00.92   1 
  7   506 Rukab, Anthony      16 Unattached                      1:02.26   2 
  8    49 Beshears, Craig     16 Unattached                      1:03.27   2 
  9   168 Druhl, Daren        17 Unattached                      1:04.87   2 
 10    26 Bachansingh, Justi  16 Unattached                      1:06.09   2 
 11   445 Paul, Alex          16 Unattached                      1:07.20   3 
 12   712 Elion, Derek        18 Unattached                      1:07.73   2 
 13   695 Ziemathis, Timothy  16 Unattached                      1:11.18   3 
 14   118 Cavainolo, Brendon  16 Unattached                      1:18.55   4 
 15   104 Butler, Gavin       17 Unattached                      1:36.13   4 
 
Men 25-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   262 Holshouser, Eric    27 Unattached                        54.76  
 
Men 15&U 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   240 hall, Christian     15 Unattached                      2:31.53  
  2   199 Galarza, Gabriel    14 Unattached                      2:49.39  
 
Men 16-19 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   241 Hall, David         18 Unattached                      2:02.22  
 
Men 50-54 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   183 Ferman, Len         51 Unattached                      2:20.25  
 
Men 15&U 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   199 Galarza, Gabriel    14 Unattached                      5:28.08  
 
Men 16-19 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   241 Hall, David         18 Unattached                      4:40.66  
 
Men 20-24 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   620 Velazquez, Josue    24 Unattached                      5:30.51  
 
Men 45-49 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   555 Smith, Robert       47 Unattached                      6:04.91  
 
Men 60+ 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   328 Kritzler, Bruce     66 Unattached                      7:18.69  
 --   424 Norwood, Kenneth    64 Unattached                          DNF  
 
Men 13-15 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   344 Lewinson, Jake      15 Unattached                     10-06.00      3.20m 
  2   547 Smith, Daevion      15 Unattached                      9-00.00      2.74m 
 
Men 16-19 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   410 Moreno, Sebba       17 Unattached                     11-06.00      3.50m 
  2   688 Yardley, Robert     17 Unattached                     11-00.00      3.35m 
  3   266 Horne, Justin       17 Unattached                     10-00.00      3.04m 
  4    50 Bias, Jacob         16 Unattached                     10-00.00      3.04m 
 
Men 55-59 Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   116 Cashman, Bill       59 Unattached                      8-06.00      2.59m 
 
Men 60+ Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   707 Kern, Justin        12 Unattached                      7-06.00      2.28m 
 
Men 13-15 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   187 Fowler, Kiontae     14 Unattached                     18-00.00   NWI     5.48m 
  2   652 Wells Jr, Anthony   14 Unattached                     14-11.00   NWI     4.54m 
 --   480 Restall, Keenan     14 Unattached                          DNS   NWI           
 
Men 16-19 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   518 Sampson, Joel       17 Unattached                     22-05.00   NWI     6.83m 
  2   165 Dixon, Ari          17 Unattached                     21-05.00   NWI     6.52m 
  3   711 Pittmen, Jorren     17 Unattached                     20-10.00   NWI     6.35m 
  4   709 eade, Timontrez     18 Unattached                     20-07.50   NWI     6.28m 
  5   702 Sampson, Jacoby     16 Unattached                     18-09.00   NWI     5.71m 
  6   481 Rhodes, Dexter      17 Unattached                     18-08.00   NWI     5.68m 
  7   710 Luster, David       17 Unattached                     18-00.00   NWI     5.48m 
 
Men 16-19 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   588 telon, ethan        16 Unattached                     35-03.00     10.74m 
  2   471 Ranson, Tyler       16 Unattached                     29-05.00      8.96m 
 
Men 20-24 Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   703 Mays, Chris         20 Unattached                     39-11.00     12.16m 
 
Men 13-15 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   547 Smith, Daevion      15 Unattached                        82-09     25.22m 
 
Men 16-19 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   165 Dixon, Ari          17 Unattached                       116-03     35.43m 
  2   588 telon, ethan        16 Unattached                        96-07     29.43m 
  3   471 Ranson, Tyler       16 Unattached                        90-11     27.71m 
  4   266 Horne, Justin       17 Unattached                        53-08     16.35m 
 
Men 20-24 Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   703 Mays, Chris         20 Unattached                       116-09     35.58m 
 
Men 13-15 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   344 Lewinson, Jake      15 Unattached                        97-08     29.76m 
 
Men 16-19 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   165 Dixon, Ari          17 Unattached                       142-00     43.28m 
  2   361 Magee, Blake        17 Unattached                       111-08     34.03m 
  3   588 telon, ethan        16 Unattached                       104-02     31.75m
Pin It

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.